«Ανοιχτές Θύρες»  του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας

Στα πλαίσια του προγράμματος «Ανοιχτές Θύρες»  του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας, αντιπροσωπεία μαθητών του προσανατολισμού Οικονομίας και Πληροφορικής, επισκέφτηκε τους χώρους του τμήματος Πληροφορικής με Εφαρμογές στη Βιοϊατρική όπου ενημερώθηκε για το πρόγραμμα σπουδών της σχολής, τις επαγγελματικές προοπτικές και τις ερευνητικές δράσεις του τμήματος καθώς και σχετικά με τις δράσεις των φοιτητικών ομάδων.

Στη συνέχεια περιηγήθηκε στους χώρους και στα εργαστήρια της σχολής, ενημερώθηκε για τα project που υλοποιούνται και παρακολούθησε διάλεξη σχετικά με την ασφάλεια των προσωπικών δεδομένων.

Η υποδοχή και ξενάγηση έγινε από την Επίκουρο Καθηγήτρια Μπράλιου Γεωργία, Μέλη Ε.ΔΙ.Π,  διδακτορικούς και μεταδιδακτορικούς ερευνητές και ομάδα φοιτητών του IEEE Student Branch του τμήματος.