Το 1ο ΓΕΛ Λαμίας στη δράση Let?s do it Greece

Ευχαριστήριο

Φέτος είχα την χαρά να οργανώσω την δράση LET?S DO IT GREECE για το σχολείο μας, το 1ο Γενικό Λύκειο Λαμίας, και για μια ακόμη φορά κατάλαβα πόσα πολλά μπορούμε να καταφέρουμε αν λειτουργούμε ομαδικά.

Η συνεργασία όλων ήταν άψογη και το αποτέλεσμα άριστο. Καταφέραμε να καθαρίσουμε, βάψουμε, φυτεύσουμε και ζωγραφίσουμε στο προαύλιο του σχολείου μας και παράλληλα δημιουργήσαμε έργα ζωγραφικής με θέμα το περιβάλλον και την προστασία του για να γίνουν πιο όμορφες οι στάσεις αστικού ΚΤΕΛ της πόλης μας και να ευαισθητοποιήσουμε τους συμπολίτες μας στην προστασία του περιβάλλοντος.

Οφείλω λοιπόν να ευχαριστήσω θερμά όλους τους συντελεστές που με χαρά ανταποκρίθηκαν και συμμετείχαν. Την αντιδήμαρχο πολιτισμού και παιδείας κ. Βίβιαν Αργύρη, τον αντιδήμαρχο Περιβάλλοντος και πρασίνου κ. Γεώργιο Λάμπρου, τον κ. Ανέστη Καρτσιώτη από την τεχνική υπηρεσία του δήμου και τους εργάτες της, τους υπαλλήλους στο φυτώριο του δήμου, από το σύλλογο γονέων και κηδεμόνων του σχολείου μας τον πρόεδρο του κ. Νίκο Σπανό, τον αντιπρόεδρο κ. Πάρη Φούντα, την γραμματέα κ. Αριστέα Λαινά, την ταμία κ. Βανέσσα Λάμπρου, τον πρόεδρο του ΑΣΤΙΚΟ ΚΤΕΛ ΛΑΜΙΑΣ κ. Γούλα, το κατάστημα ελαστικών Μπλατσούκα, τον διευθυντή μας κ. Παναγιώτη Τζανετάκη, τους συναδέλφους μου καθηγητές/τριες: την κ. Ε. Ντούβλη, την κ. Δ. Τσίντζα, την κ. Κ. Σιώκου, την κ. Μ. Κόκκοτα, την κ. Ε. Δερνίκα, τον κ. Δ. Νικολάου, τον κ. Π. Κουτσούμπα, τον κ. Η. Μπούρχα, τον κ. Κ. Κουμπαράκη, τους γονείς κ. Ανδρέα Θωμά και κ. Γιάννη Καββαδία και πάνω από όλους τους εθελοντές μαθητές και μαθήτριές του σχολείου μας, την νέα γενιά, που με την στάση τους δίνουν ελπίδα για ένα καλύτερο αύριο!!! Μπράβο σε όλους!!!

ΜΕΤΑ ΤΙΜΗΣ

ΜΑΓΔΑ ΘΩΜΑ

ΚΑΘΗΓΗΤΡΙΑ 1ου ΓΕ.Λ. ΛΑΜΙΑΣ

Παρακολουθείστε το υπέροχο βιντεάκι που έφτιαξε ο μαθητής Δημήτρης Σπανός, ένα από τα παιδιά τις φωτογραφικής ομάδας του σχολείου μας από το Let’s Do It Greece του 1ο Γενικού Λυκείου Λαμίας…Ευχαριστούμε τα παιδιά που συμμετείχαν τους καθηγητές καθώς και τον σύλλογο γονέων και κηδεμόνων που βοήθησαν να ομορφύνει το προαύλιο του σχολείου μας… Απολαύστε Το !!

και το τελικό αποτέλεσμα ….

Μια ακόμα νίκη της ομάδας καλαθοσφαίρισης!

Η ομάδα καλαθοσφαίρισης του 1ου Γενικού Λυκείου μετά από ένα συναρπαστικό αγώνα, επιβλήθηκε της ομάδας του ΓΕΛ Καρπενησίου με σκορ 87-21, περνώντας στην επόμενη φάση του Σχολικού Πρωταθλήματος!

Συγχαρητήρια στους παίκτες και τον προπονητή της ομάδας!

Συλλυπητήρια

Ο Σύλλογος Διδασκόντων του 1ου Γενικού Λυκείου Λαμίας,

εκφράζει τη βαθύτατη θλίψη του, καθώς και τα θερμά του συλλυπητήρια στην συνάδελφο Παπαϊωάννου Ιωάννα για την απώλεια του συζύγου της.

Αγαπητή μας Ιωάννα οι σκέψεις μας είναι μαζί σου και με την οικογένειά σου, αυτή τη δύσκολη στιγμή.