Υπουργείο Εθνικής Άμυνας – Πρόσκληση κατάθεσης δελτίου απογραφής γεννηθέντων το 2000

Παρακαλούνται οι άρρενες μαθητές που έχουν γεννηθεί το 2000 να ενημερωθούν για την κατάθεση δελίου απογραφής στα κατά τόπους Στρατολογικά Γραφεία σύμφωνα με την ακόλουθη ανακοίνωση το Γενικού Επιτελείου Εθνικής Άμυνας.

Για να δείτε την ανακοίνωση πατήστε εδώ.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Erasmus+

” AGREE” (A Green Review to Enhance Environment).
Το 1ο ΓΕΛ Λαμίας για άλλη μια φορά πραγματοποιεί Ευρωπαϊκό πρόγραμμα. Εγκρίθηκε και θα υλοποιηθεί τα επόμενα τρία χρόνια  (1/9/2017 έως31/08/2020) πρόγραμμα Erasmus+ “Στρατηγικές Συμπράξεις για καινοτομία και ανταλλαγή καλών πρακτικών” με τίτλο ” AGREE”
(A Green Review to Enhance Environment).
Τα σχολεία που συμμετέχουν είναι : 1ο ΓΕΛ Λαμιας (Ελλαδα), Jean Baptise Dumas,  Ales,(Γαλλία), Katerdralskolan, Linkoping(Σουηδία), Lentiz /Reviouslyseum, Maassluis, (Ολλανδία), Bajza Jozsef Gimnazium es Szakgimnazium, (Ουγγαρία).