ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ 1ΟΥ ΓΕΛ ΛΑΜΙΑΣ ΜΕ ΤΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΉΜΙΟ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ

Το 1ο Γελ Λαμίας υποδέχεται τους/τις νέους/νέες Μαθηματικούς που ολοκληρώνουν τις σπουδές τους στο Πανεπιστήμιο Θεσσαλίας (Τμήμα Μαθηματικών), καθώς και τους /τις μεταπτυχιακούς/ές φοιτητές – φοιτήτριες Οικονομολόγους και Πολιτικούς Επιστήμονες του Δ.Π.Μ.Σ. της Σχολής Θετικών Επιστημών.
Στο πλαίσιο αυτής της δράσης οι φοιτήτριες και οι φοιτητές παρακολουθούν μαθήματα των καθηγητών και καθηγητριών του σχολείου μας. Με την ολοκλήρωση αυτών, θα μπουν στη θέση των διδασκόντων/ ουσών έχοντας την πρώτη τους εμπειρία από την αίθουσα διδασκαλίας και την αλληλεπίδραση με τις μαθήτριες και τους μαθητές μας.
Αισθανόμαστε υπερήφανοι για την επιλογή αυτή του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας και ευχόμαστε η συνεργασία αυτή να ευοδωθεί και να συνεχιστεί και στο μέλλον.