Επίσκεψη στο Μουσείο Εθνικής Αντίστασης

Την Παρασκευή 1/3/2024 τα τμήματα της Γ τάξης ανθρωπιστικών σπουδών, επισκέφτηκαν το Μουσείο Εθνικής Αντίστασης, το οποίο στεγάζεται στο ισόγειο του Δημαρχείου. Η κ. Βακιρτζιδέλη μας ξενάγησε στις αίθουσες και μας ταξίδεψε στα χρόνια του πολέμου της κατοχής, της αντίστασης, της απελευθέρωσης, προσφέροντας μας μια βιωματική εμπειρία τοπικής ιστορίας.
Να ευχαριστήσουμε την κ. Σόλια αντιδήμαρχο Πολιτισμού Λαμίας η οποία αν και μας συνάντησε τυχαία στην είσοδο του Δημαρχείου ασχολήθηκε προσωπικά με τις λεπτομέρειες της επίσκεψης μας. Να ευχαριστήσουμε και τους μαθητές μας, οι οποίοι μέ συνθήκες καταρρακτώδους βροχής κατά την προσέλευση την αποχώρηση αλλά και κατά την διάρκεια της αναμονής μας για την πραγματοποίηση της επίσκεψης όσο και μέσα στο χώρο του μουσείου, συμπεριφέρθηκαν υποδειγματικα..