Ομάδα μπάσκετ

Σε έναν όμορφο τελικό που πραγματοποιήθηκε στο Χαλκιοπούλειο κλειστό Γυμναστήριο της πόλης μας, η ομάδα μπάσκετ των κοριτσιών του σχολείου μας νίκησε την αντίστοιχη ομάδα του ΓΕΛ Δομοκού και κατέκτησε το τρόπαιο. Ο αγώνας πραγματοποιήθηκε στα πλαίσια του ευ αγωνίζεσθαι. Θα θέλαμε να συγχαρούμε τις αθλήτριες και των δύο σχολείων για τον αγώνα που έδωσαν και ιδιαίτερα τις αθλήτριες του σχολείου μας για την αγωνιστικότητα, το πείσμα και την διαρκή προσπάθεια που τις οδήγησε στην επίτευξη του στόχου. Η συνέχεια τώρα στη Β φάση των Πανελληνίων σχολικών αγώνων.
Η απονομή του κυπέλου, που συνοδεύτηκε από τα σχετικά διπλώματα και μετάλλια στην ομάδα, έγινε από την κα Ελένη Μπενιάτα, Περιφερειακή Διευθύντρια της ΠΔΕ Στερεάς.
Η Διευθύντρια και ο σύλλογος διδασκόντων εκφράζουν την υπερηφάνειά τους για την νίκη των αθλητριών μας και εύχονται καλή και νικηφόρα συνέχεια στην ομάδα μας στη Β΄Φάση!