Βράβευση αριστούχου μαθητή

Την Παρασκευή 15-12-2023, βραβεύτηκε από τον όμιλο Eurobank, ο απόφοιτος του 1ου Γενικού Λυκείου Λαμίας, Λευτέρης Χαντζής, φοιτητής τώρα στο Μετσόβιο Πολυτεχνείο, στο τμήμα Μηχανολόγων Μηχανικών και το 1ο Γενικό Λύκειο Λαμίας από το οποίο αποφοίτησε ο παραπάνω αριστούχος μαθητής με το ανώτερο άθροισμα βαθμών στις Πανελλαδικές εξετάσεις στην Περιφερειακή ενότητα Φθιώτιδας για τη σχολική περίοδο 2022-2023, σε εκδήλωση που έγινε στη Λάρισα.
Η βράβευση έγινε στο πλαίσιο του Προγράμματος Εταιρικής Κοινωνικής Ευθύνης “Μπροστά για την Παιδεία”, του Ομίλου Eurobank, που υλοποιείται για 21η χρονιά, με την υποστήριξη του Υπουργείου Παιδείας, Έρευνας, Αθλητισμού και Θρησκευμάτων. Τη Διεύθυνση Περιφερειακής Εκπαίδευσης Στερεάς Ελλάδας εκπροσώπησε η Διευθύντρια του 1ου Γενικού Λυκείου Λαμίας, Λεμονιά Ραχιώτου, που μετέφερε και μήνυμα-χαιρετισμό της Περιφερειακής Διευθύντριας, Ελένης Μπενιάτα.
Τα θερμά μας συγχαρητήρια στον αριστεύσαντα πρώην μαθητή του Σχολείου.